LOGIN: HASLO:








Stanisław Górski - produkty i usługi dla branży gołębiarskiej


Regulamin
Regulamin zebrań spr.-wyb. » ROZDZIAŁ 8 - TECHNIKA GŁOSOWANIA PRZY WYBORZE WŁADZ ZWIĄZKU


§ 1.

Technika głosowania przy wyborze Prezydenta Związku oraz pozostałych władz jest następująca:

1. Wybory na Prezydenta Związku oraz pozostałych władz Związku, odbywają się w drodze tajnego głosowania. W głosowaniu udział biorą tylko delegaci.





2. Na liście do głosowania, którą dla wszystkich władz sporządzamy w układzie

alfabetycznym, w rozbiciu na poszczególne władze, głosujący delegat winien:

a) d1a wyboru Prezesa Zarządu pozostawić tylko jedno nazwisko kandydata. Pozostałych kandydatów należy skreślić;

b) dla wyboru pozostałych władz Związku pozostawić tyle nazwisk, która równa się ustalonej liczbie składu przyszłych władz. Pozostałych kandydatów należy skreślić;

c) jeżeli na liście do głosowania głosujący pozostawi mniejszą liczbę nazwisk od ustalonej liczby składu przyszłych władz, głos należy uznać za ważny;

d) w przypadku zaś, gdy głosujący pozostawił większą ilość nazwisk od ustalonej liczby składu przyszłych władz, głos taki należy uznać za nieważny.



§ 2.

Wybory na Prezydenta Zwązku, prezesa Okręgu, Oddziału PZHGP:

1. Za wybraną osobę na prezesa Zarządu uważa się tego kandydata, który otrzymał w pierwszym głosowaniu minimum wyborcze głosów ważnych, tj. powyżej 50 % upoważnionych delegatów do głosowania;

2. Jeżeli wybory na prezesa Zarządu nie przyniosły rozstrzygnięcia w pierwszym głosowaniu (powyżej 50 % głosów), to Komisja Skrutacyjna przeprowadza drugą turę głosowania z tym, że pozostają tylko dwaj kandydaci, którzy otrzymali największą ilość głosów;

3. Prezesem Zarządu w drugiej turze wybrany zostaje ten kandydat, który otrzyma większą ilość głosów ważnych, bez względu na wymagane minimum wyborcze;

4. Jeżeli na Prezesa Zarządu została podana tylko jedna kandydatura i w głosowaniu tajnym ten kandydat nie otrzymał minimum wyborczego (powyżej 50 % głosów), to zarządza się nowe wybory na tę funkcję.

Osoba, która nie otrzymała pozytywnego minimum, nie może ponownie kandydować na funkcję Prezesa Zarządu.

Osoba ta może kandydować do pozostałych władz Związku.



§ 3.

Wybory do pozostałych władz naczelnych, okręgowych i oddziałowych Związku:

1. Za wybranych uważa się tych kandydatów, którzy w pierwszej turze głosowania otrzymali największą ilość ważnych głosów i nie mniej niż 50 % + 1 głos ważnych głosów.



­

2. W przypadku gdy wymagane minimum (50 % + 1 głosów ważnych), uzyska mniejsza ilość kandydatów do ustalonej liczby składu do nowych władz, to Komisja Skrutacyjna zarządza na wakujące miejsca powtórne uzupełniające wybory. Za wybranych w drugiej turze głosowania uważa się tych kandydatów, którzy otrzymali największą ilość ważnych głosów.



3. Jeżeli w pierwszej lub drugiej turze głosowania liczba kandydatów, którzy otrzymali jednakową ilość głosów przekracza statutową ilość miejsc we władzach, wówczas zarządza się między nimi kolejną turę głosowania, w której przechodzą do władz – w limicie określonym Statutem – kandydaci z największą ilością ważnych głosów.



§ 4.

Wnioski końcowe Regulaminu Zebrań Sprawozdawczo-wyborczych i KWZD:

1. Krajowemu Walnemu Zjazdowi Delegatów i Okręgowemu lub Oddziałowemu Walnemu Zebraniu Delegatów nie może przewodniczyć członek ustępującego Zarządu.

2. W Krajowym Walnym Zjeździe Delegatów mogą uczestniczyć CZŁONKOWIE HONOROWI ZWIĄZKU, na prawach osób zaproszonych i z głosem doradczym.

3. Członkowie Komisji Matki nie mogą typować siebie do nowych władz Związku. Ich kandydatury mogą być podane z sali przez delegatów.

4. Krajowy Walny Zjazd Delegatów na podstawie Statutu PZHGP, może uchwalić zmiany w Statucie PZHGP oraz w Regulaminach Głównej Komisji Rewizyjnej i Głównej Komisji Dyscyplinarnej.

5. Udzielenie absolutorium ustępującemu Zarządowi Głównemu, Zarządowi Okręgu, Zarządowi Oddziału, uchwalenie przedstawionych delegatom wniosków przez Komisję Uchwał i Wniosków oraz uchwalenie pozostałych uchwał porządkowych zapada zwykłą większością głosów w głosowaniu jawnym, przy obecności co najmniej połowy delegatów uprawnionych do głosowania.

6. Krajowy Walny Zjazd Delegatów oraz Okręgowe i Oddziałowe Walne Zebranie Delegatów, obraduje na podstawie uchwalonego przez delegatów porządku obrad.

Przewodniczący zebrania odrzuca stawiane pytania i zagadnienia przez delegatów i zaproszonych gości, jeżeli pytania i stawiane zagadnienia nie dotyczą przyjętego na samym początku porządku obrad.



§ 5.

1. Wszystkie jednostki terenowe Związku i jednostki pomocnicze Związku zobowiązane są do składania sprawozdań ze swej działalności.



2. Z walnych zebrań sprawozdawczych i sprawozdawczo-wyborczych wszystkie jednostki terenowe i jednostki pomocnicze Związku przysyłają sprawozdania i protokoły do 14 dni od odbytego zebrania sprawozdawczego 1ub sprawozdawczo-wyborczego do swoich władz nadrzędnych oraz właściwych Organów administracji samorządowej.



§ 6.



Gdy w czasie trwania kadencji zminiejszy się skład osobowy władz Zarządu Głównego, Zarządów Okręgów, Oddziałów oraz Komisji Rewizyjnych i Komisji Dyscyplinarnych wynikłych z wystąpienia ze Związku, rezygnacji, odwołania, śmierci, orzeczeń Komisji Dyscyplinarnych, wówczas następuje uzupełnienie kolejną osobą, która na ostatnim zebraniu sprawozdawczo – wyborczym otrzymała największą ilość głosów spośród tych które odpadły.



§ 7.



Traci moc uchwalony Regulamin Zarządu Głównego PZHGP w sprawie zebrań sprawozdawczo-wyborczych, uchwalony przez Plenum Zarządu Głównego PZHGP w dniu 16.11.1996 roku.



§ 8.

Regulamin został uchwalony przez Zarząd Główny w dniu 25 listopada 2006 roku w Chorzowie








REJESTRACJA




| Zasady współpracy | Reklama | Regulamin | Kontakt |

Wszelkie prawa dotyczące kopiowania i rozprowadzania materiałów zawartych w serwisie DOBRYLOT.pl bez zgody właściciela ZABRONIONE
COPYRIGHT 2004-2012 © DobryLot.pl
Projekt i wykonanie: www.4PROJEKT.pl