LOGIN: HASLO:
Stanisław Górski - produkty i usługi dla branży gołębiarskiej
Żywienie

2001-05-28  Marcin Mazanek
................................................................................................................................
Żywienie w hodowli gołębi odgrywa bardzo dużą rolę. Podając pokarm zaspokajamy ich zapotrzebowanie na elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, tj. białko, tłuszcze, węglowodany, składniki mineralne oraz witaminy. Karmę należy zadawać najlepiej 3 razy dziennie.

Każdy hodowca powinien wiedzieć, że zawsze należy karmić regularnie i o stałych porach. Ma to bowiem wpływ na procesy trawienia. Należy mieć na uwadze, że gołąb w różnych okresach ma różne zapotrzebowanie na pokarm, np. w okresie lęgowym jest ono znacznie większe, niż w okresie wysiadywania jaj, z kolei w okresie lotów zapotrzebowanie na dany składnika jest wyższe, niż w okresie zimy. Dlatego też na każdym etapie chowu gołębi musimy również dokonać wyboru odpowiednich składników, na które to gołąb będzie miał największe zapotrzebowanie.

Gotowe mieszanki oferowane są przez wiele firm, które mają podzielone swoje produkty na różne rodzaje z różnymi składnikami. Każdy rodzaj zawiera odpowiednio dobrane składniki do danego okresu. Zaletą tych gotowych mieszanek jest bogactwo zawartych w nich składników oraz wysoka jakość, dzięki czemu wiemy, iż naszym gołębiom nie będzie niczego brakowało.

Powrt
REJESTRACJA
| Zasady współpracy | Reklama | Regulamin | Kontakt |

Wszelkie prawa dotyczące kopiowania i rozprowadzania materiałów zawartych w serwisie DOBRYLOT.pl bez zgody właściciela ZABRONIONE
COPYRIGHT 2004-2012 © DobryLot.pl
Projekt i wykonanie: www.4PROJEKT.pl