LOGIN: HASLO:
Stanisław Górski - produkty i usługi dla branży gołębiarskiej
Stacje hodowlane

2001-03-01  Marcin Mazanek
................................................................................................................................
Ponderosa Eijerkamp - Opole

Jednym z miejsc, w którym to każdy hodowca - zarówno ten początkujących, jak i ten bardziej doświadczony - ma możliwość zakupienia gołębi słynnych szczepów gołębi jest stacja hodowlana Eijerkamp Ponderosa Polska. O jakości gołębi w niej znajdujących się świadczą wspaniałe gołębie Hansa Eijerkampa i jego synów z Ponderosy w Zutfhen w Holandii.

Co roku gołębie Eijerkampów plasują się ścisłej czołówce, przeważnie do dziesiątego miejsca w konkurencji kilkudziesięciu tysięcy gołębi w skali międzynarodowej. Np. w roku 1999 gołąb z Ponderosy Eijerkamp zajął z Barceloniy 6 miejsce w konkurencji 28017 gołębi. W roku 2000 Piet i Marco Houtekamerowie z Oud Sabbinge (Holendrzy) zdobyli I miejsce w skali międzynarodowej w locie z Barcelony gołębiem wywodzącym się od Wima Mullera, Holendra z Wilhelmindorp, który obecnie utworzył z rodziną Eijerkampów tandem Eijerkamp-Muller. W roku 1999 zwyciężył z Barcelony gołąb z pochodzenia Van der Wegen, a więc ze szczepu, który jest mocno reprezentowany w Ponderosie Eijerkamp i który również Eijerkampom przynosi wielkie sukcesy z tych dalekich lotów.

Gołębie z Bronsbergen-Zutphen cieszš się popularnością w wielu krajach świata: Anglii, Australii, Belgii, Chinach, Danii, Hiszpanii, Afryce Południowej, Japonii, Niemczech, Kanadzie, Francji, Portugalii, USA, na Tajwanie. Tak więc również i w Polsce stacja hodowlana Eijerkampów w Opolu szczyci się wysokimi możliwościami swoich ptaków pochodzących po 18 najsłynniejszych w świecie szczepów gołębi wyczynowych.

Polska Stacja Hodowlana Ponderosa Eijerkamp w Opolu istnieje od roku 1996 jako filia holenderskiej Stacji Hodowlanej Eijerkampów w Bronsbergen. Najwięcej jest w niej "Janssenów". Popyt jest jednak na wszystkie szczepy. Co roku wszystkie młode są sprzedawane. Te, które znajdują się jesienią w wolierze przyciągają nabywców w ciągu zimy. Hodowca może wybierać na podstawie rodowodów lub po wybraniu oceniać swój wybór według rodowodów. Wszyscy, którzy dokonali tu zakupu gołębi, na pewno byli i są z nich zadowoleni, o czym to świadczą nadsyłane liczne listy.

Eijerkamp Ponderosa Polska
ul. Gawędy 68
45-111 Opole
tel. (077) 454-13-12
fax. (077) 454-13-82

Powrt
REJESTRACJA
| Zasady współpracy | Reklama | Regulamin | Kontakt |

Wszelkie prawa dotyczące kopiowania i rozprowadzania materiałów zawartych w serwisie DOBRYLOT.pl bez zgody właściciela ZABRONIONE
COPYRIGHT 2004-2012 © DobryLot.pl
Projekt i wykonanie: www.4PROJEKT.pl