LOGIN: HASLO:
Stanisław Górski - produkty i usługi dla branży gołębiarskiej
Patron hodowców

2001-03-15  
................................................................................................................................
Patronem wszystkich hodowców gołębi jest św. Franciszek z Asyżu. Żył on w latach 1182 - 1226 i był synem zamożnego kupca sukiennego - żył w bogatej rodzinie.

W młodości wiódł beztroskie i wesołe życie. Był bardzo towarzyski, zawsze starał się pomagać biedniejszym od siebie, bardzo kochał zwierzęta. Nastąpił czas, w którym to wszystko co miał rozdał ubogim ludziom, po czym ojciec go wydziedziczył. On zaistniałą sytuacją za bardzo się nie przejął i wtedy postanowił rozpocząć życie ascetyczne.

W całkowitym ubóstwie rozpoczął pracę apostolską, całkowicie oddał się modlitwie i obcował z Bogiem. Żył w nędzy, a jego "zarobkiem" były wyżebrane od ludzi pieniądze. Wyruszył w podróż aby głosić ewangeliczną miłość nie tylko do ludzi, ale również do zwierząt. Odprawiał kazania m. in. do ptaków. Za wyżebrane pieniądze na targach wykupywał gołębie, po czym wypuszczał je na wolność. Patron nas (hodowców) nie pochwala więc więzienia ptaków, pragnie aby żyły na wolności.

Święty Franciszek był również założycielem zakonu franciszkanów.

Powrt
REJESTRACJA
| Zasady współpracy | Reklama | Regulamin | Kontakt |

Wszelkie prawa dotyczące kopiowania i rozprowadzania materiałów zawartych w serwisie DOBRYLOT.pl bez zgody właściciela ZABRONIONE
COPYRIGHT 2004-2012 © DobryLot.pl
Projekt i wykonanie: www.4PROJEKT.pl