LOGIN: HASLO:
Stanisław Górski - produkty i usługi dla branży gołębiarskiej
Zapoczątkowanie hodowli

2000-12-18  
................................................................................................................................
Gołębie pocztowe to piękne ptaki i z pewnością jeszcze wiele osób chciałoby je hodować. Aby zapoczątkować taką hodowlę należy odpowiedzieć sobia na kilka pytań:
- czy napewno tego chcę,
- czy zapewnię gołębiom odpowiednie warunki bytu,
- gdzie nabędę gołębie,
- czy będzie mnie na to stać.
Gołębie potrzebują opieki, więc trzeba im będzie poświęcać czas. Trzeba również ponosić pewne koszty, jakimi są na początku: zakup niezbędnego wyposażenia do gołębnika (poidełko, miski lęgowe, karmidełko), zakup gołębi oraz koszty ponoszone w czasie hodowli: zakup paszy, mieszanek, obrączek itp.

Gołębie należy zakupić najlepiej u znanego hodowcy, który sprzedałby nam gołębie wywodzące się po dobrych rodzicach. Gołębie możemy kupić zarówno młode, jak i te już dojrzałe. Według mnie lepszym rozwiązaniem jest nabycie gołębi młodych ze względu na to, iż mamy większą pewność, że szybko się oswoją i zostaną (młode gołębie, które nie wychodziły z gołębnika szybko się oswoją w nowym) oraz ze względu na cenę (stosunkowo mniej kosztują). W pełni dojrzałe zakupione gołębie musimy dość długo trzymać w zamknięciu, aby się oswoiły. Zaletą zakupu takich gołębi jest to, iż w krótkim okresie dają potomstwo, w przeciwieństwie do gołębi młodych. Każdy jednak musi sprawę zapoczątkowania hodowli gołębi dobrze przemyśleć.

Powrt
REJESTRACJA
| Zasady współpracy | Reklama | Regulamin | Kontakt |

Wszelkie prawa dotyczące kopiowania i rozprowadzania materiałów zawartych w serwisie DOBRYLOT.pl bez zgody właściciela ZABRONIONE
COPYRIGHT 2004-2012 © DobryLot.pl
Projekt i wykonanie: www.4PROJEKT.pl