LOGIN: HASLO:

Stanisław Górski - produkty i usługi dla branży gołębiarskiej
O gołębiach


Gołąb pocztowy, zwany również listonoszem, posiada specyficzne właściwości psychiczne i fizyczne. Jego orientacja w przestrzeni umożliwia powrót do gołębnika z odległości dochodzących do 2000 km przy prędkości dochodzącej do 100km/h. Gołębie mają krępą budowę oraz małe głowy. Swoje młode karmią specjalnym mleczkiem wytwarzanym w wolu.

Należą do nielicznych ptaków, które posiadają umiejętność ssania (piją wodę bez nieustannego odchylania głowy do tyłu). Długość ciała gołębia pocztowego wynosi ok. 35 cm. Rozmnażanie - samica składa 2 jaja w gnieĽdzie, pisklęta wykluwają się po ok. 18 dniach. Ta rasa ptaków o metalicznym połysku piór żywi się nasionami.

Gołąb wyhodowany został w Belgii mniej więcej 200 lat temu.
Krzyżowanie ras: gołębia orientalnego, dragona, gołębia leodejskiego, gołębia brukselskiego i gołębia antwerpskiego przyczyniło się do powstania rasy gołębia pocztowego. Ta rasa gołębi była wykorzystywana głównie do przekazywania informacji. Gołębie pocztowe zasłużyły się podczas drugiej wojny światowej, niektóre z nich zostały odznaczone wysokimi odznaczeniami bojowymi.

Aby powrócić do swojego gołębnika z jakiejś odległości gołębie pocztowe muszą się czymś kierować - jest to kąt padania promieni słonecznych w stosunku do oczu w danej godzinie ich biologicznego zegara, a także z magnetyzmu ziemskiego.REJESTRACJA| Zasady współpracy | Reklama | Regulamin | Kontakt |

Wszelkie prawa dotyczące kopiowania i rozprowadzania materiałów zawartych w serwisie DOBRYLOT.pl bez zgody właściciela ZABRONIONE
COPYRIGHT 2004-2012 © DobryLot.pl
Projekt i wykonanie: www.4PROJEKT.pl